
| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Positions | 5 |
| Connector Type | Shrouded |
| Gender | Male |
| Packaging | Reel |
| Termination | Solder Pin |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Mating Post Length | 6 mm |
| RoHS | Compliant |
| Termination Post Length | 2.3 mm |
| Number of Rows | 1 |
| Pitch | 2.5 mm |
Stock: 383
Distributors
pcbx
Unit Price$0.15101
Ext.Price$0.15101
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.15101 | $0.15101 |
| 10 | $0.13381 | $1.33810 |
| 50 | $0.11856 | $5.92800 |
| 100 | $0.10627 | $10.62700 |
| 500 | $0.09526 | $47.63000 |
| 1000 | $0.08539 | $85.39000 |
| 3000 | $0.07654 | $229.62000 |
